امن ترین کیف پول ارزهای دیجیتال کدامند؟

۱۰ بازديد

در جهان ارزهای دیجیتال ، کیف پول یکی از مهمترین وسیله های نگهداری و مدیریت ارزهای دیجیتال است. کیف پول ارز دیجیتال نرم افزار و سخت افزاری هستند که عملکرد مختلفی مثل دریافت ، ارسال، ذخیره ، نگهداری و سهام گذاری می تواند داشته باشند . کاربرانی که وارد بازارهای ارز دیجیتال شده اند و نگران امنیت سرمایه خود هستند ، انتخاب کیف پول امن و مطمئن یکی از موضوعات چالش برانگیز برای آنها است . خوشبختانه همه کیف پول های ارزهای دیجیتال در دسترس هستند و از این بابت مشکلی وجود ندارد ، ما در تیم تلماتو این نیاز شما را علاوه بر ارائه مدارک احراز هویت بایننس و سایر صرافی های بزرگی همچون وریفای کوکوین، در مورد معرفی امن ترین کیف پول ارزهای دیجیتال و برندترین آنها نیز برطرف خواهیم کرد تا شما بهترین انتخاب را داشته باشید .

 

وریفای بایننس

 

انواع کیف پول های ارزهای دیجیتال

1. کیف پول ارزهای دیجیتال کاغذی

2. کیف پول ارز های دیجیتال سخت افزاری

3. کیف پول ارز های دیجیتال نرم افزاری

4. کیف پول ارزهای دیجیتال تحت وب

از بین موارد ذکر شده امن ترین کیف پول ارزهای دیجیتال ، نوع سخت افزاری آن می باشد چرا که به اینترنت متصل نبوده و از دسترسی هکرها دور می باشد و اینکه برای رسیدن به سود دهی بیشتر و دور بودن از نوسانات بازار سرمایه و سرمایه گذاری بلند مدت نیز بهتر است . به این نکته توجه نمایید که این سخن به این معنی نیست که کیف پول ارزهای دیجیتال از نوع نرم افزاری امنیت نداشته باشند ، ولی چون کیف پول های نرم افزاری به دلیل اتصال به اینترنت ، در هر ساعت از شبانه روز امکان این را دارند که مورد حمله هکرها باشند ولی کیف پول ارز دیجیتال نوع سخت افزاری در این مورد مزیت بالاتری دارند .

 

کیف پول دیجیتالی

 

عوامل موثر بر امنیت کیف پول ارزهای دیجیتال

1. سیوسرد یا آفلاین cold storage

در این نوع از ذخیره سازها ، کاربر اگر به صورت آفلاین و بدون اتصال به اینترنت برای ذخیره سازی ارز و یا موارد دیگر در بستر بلاکچین اقدام کند به این روش “ذخیره سازی یا سیو سرد“ گفته می شود و در این روش همه راه های دسترسی هکر به ارزهای دیجیتال بسته خواهد شد . این کیف پول ها دارای کلید خصوصی و کلید عمومی هستند در مورد کلید خصوصی باید گفت که کاراکترهای به کار رفته برای رمزنگاری فقط در اختیار مالک ارز دیجیتال می باشد ولی در مورد کلید عمومی می توان گفت که شبیه شماره کارت و حساب بانکی است که می توان برای ارسال دارایی به حساب خود آن را در اختیار دیگری قرار داد.

برای مثال وقتی فردی قصد انتقال ارز دیجیتال مانند تتر را دارد ، برای انجام تراکنش فرد گیرنده باید کلید عمومی کیف پول ارز دیجیتال خود را با فرد فرستنده به اشتراک بگذارد و فرستنده با استفاده از کلید خصوصی به ارز خود دسترسی داشته و آن را به آدرس کیف پول ارز دیجیتال فرد گیرنده ارسال خواهد کرد و بعد از آن اعتبار این تراکنش در بستر بلاکچین مورد تایید قرار میگیرد و زمانی که تتر به آدرس کیف پول ارز دیجیتال مقصد تحویل داده شد ، گیرنده با کلید خصوصی کیف پول خود می تواند به دارایی خود دسترسی پیدا کند .

2. اپن سورس یا متن باز

کیف پول های که ناشر و سازنده آنها ، کد منبع و فایل های نرم افزاری آنها را در اخیتار عموم قرار می دهد “ اپن سورس “ گفته می شود و این کیف پول ها به صورت پیوسته توسط برنامه نویسان حرفه ای رصد و مورد بازبینی قرار میگیرد و اگر مشکلی امنیتی در آن باشد به سرعت معلوم می شود . اگر کیف پول ارز دیجیتالی اپن سورس باشد و مدت زمانی از فعالیت آن گذشته و توسط متخصصین تایید شده باشد ، این عوامل میتواند از فاکتورهای امن بودن این کیف پول ها به شمار برود .

 

مطالب پیشنهادی معرفی بهترین کیف پول ها برای نگهداری توکن بایننس BNB
 

 

امن ترین کیف پول سخت افزاری ارز دیجیتال

کیف پول ارزهای دیجیتال از نوع سخت افزاری یکی از ولت های مهم رمزارزها است که از امنیت بالای برخوردار بود و مورد توجه اکثر کاربران قرار گرفته است ولی در موقع استفاده از این ولت ارزهای دیجیتال باید تمام موارد امنیتی را رعایت نمایید ، در غیر این صورت این نوع کیف پول هم می توانند مورد حمله هکرها قرار بگیرد . واریز ارز به این ولت ارز دیجیتال فقط با آدرس کیف پول امکان پذیر می باشد و می توانید بدون هیچ محدویتی هر میزان ارز دیجیتال به این کیف پول وارد کنید .

برای برداشت و خارج کردن دارای خود از این ولت ارز دیجیتال در مرحله اول باید تراکنش ها تایید شوند ، تراکنش ها با کد خصوصی رمز ارزهای شما تایید می شود و بعد از آن ، خارج کردن دارای از این ولت امکان پذیر خواهد شد . کیف پول سخت افزاری ارز دیجیتال که توسعه پیدا کرده اند و با کد نویسی های جدید امکانات بیشتری مانند کسب درآمد از برخی کوین ها به صورت غیرفعال ، اشتراک گذاری مستقیم برخی از ارزهای دیجیتال ، خرید و نگهداری ارز دیجیتال به صورت کاملا امن اشاره کرد و همچنین با استفاده از پروتکل های DApps – DeFi می توان به بلاکچین های مختلفی دسترسی پیدا کرد.

 

1. ترزور وان Trezor One

این مدل کیف پول سخت افزاری ارز دیجیتال سازگاری خوبی با USB دارد و برای کاربران ، استفاده از دستگاه های ویندوز و لینوکسی را امکان پذیر کرده است.

از ویژگی این کیف پور ارزهای دیجیتال می توان به پشتیبانی اکثر رمز ارزها ، توانایی ذخیره بیش از 500 نوع ارز مختلف از جمله بیت کوین ، اتریوم ، لایت کوین و بیت کوین کش اشاره کرد و اینکه به این کیف پول می توان ذخیره سازی آفلان و امنیت بالا و سرعت بالا در پردازش را نیز اضافه کرد . دو مدل مختلف ترزور داریم که به معرفی آنها می پردازیم:

2. ترزور مدل T

این مدل کیف پول سخت افزاری ارز دیجیتال به دلیل پردازش بهتر، مشخصات شفافتر و اینکه شاخص های چشمگیر امنیتی پیشرفته ای دارد ، نسبت به مدل اولی که معرفی شد قیمت بالاتری دارد.

 

ارز دیجیتال

 

3. کیف پول سخت افزاری لجر ledger

در معرفی این مدل ولت ارزهای دیجیتال میتوان گفت که امکان بازیابی اطلاعات آن بدون نیاز به اتصال اینترنت است و اگر کیف پول شما دزدیده و یا گم شود این قابلیت می تواند کمک زیادی به شما بکند. لجر بیش از 700 نوع رمر ارز را پشتیانی می کند و این مقدار از پشتیبانی ، از کیف پولTrezor بالاتر می باشد ولی سیستم عامل و نرم افزار لجر در مقایسه با ترزور یک پارچه نیست با این حال نمی توان هیچکدام را کاملا برتر از دیگری دانست.

لجر ، ورژن جدید از ولت های ارزهای دیجیتال با نام Ledger Nano X انتشار داده است که از توانایی بلوتوث پشتیبانی می کند و این توانایی با تلفن همراه سازگار بوده و از حجم زیادی از ارزهای دیجیتال حمایت می کند . این کیف پول همچنین داری ضریب امنیتی بالای نیز می باشد.

 

4. کیف پول سخت افزاری کیپ‌کی KeepKey

ولت ارزهای دیجیتالی ، کیپ کی از ارزهای زیادی پشتیبانی میکند و برای نگهداری طولانی مدت رمز ارزها مناسب می باشد . این کیف پول قابلیت بکاپ گیری با رمز دوازده کلمه ای را دارد . امنیت آن بالا و توانایی ذخیره سازی تعداد زیاد کد های اختصاصی را دارد . صفحه نمایش آن در مقایسه با لجر و ترزور بزرگتر است . این ولت ارزهای دیجیتالی ، دارای پیشخوان نمیباشد و در واقع ارزش رمز ارز با ارزش دلار در همان زمان واقعی است و با استفاده از این کیف پول دیگه نیازی برای اطلاع پیدا کردن از میزان دارای ارز دیجیتال خود و رفتن از برنامه ای به برنامه ای دیگر از دانگل استفاده کنید .

 

مطالب پیشنهادی روش انتقال ارز دیجیتال از بایننس به سایر کیف پول ها
 

 

امن ترین کیف پول دسکتاپ ارزهای دیجیتال

از انواع ولت های رمزارزها که روی سیستم عامل کامپیوترها قابل نصب کردن هستند و به صورت آفلاین می توان کلیدهای خصوصی این ولت ها را در سیستم ذخیره نمود. سرعت بالا در تراکنش ها ، سادگی و راحتی استفاده از این کیف پول های دیسکتاپی است . در زمان استفاده حتما اقداماتی امنیتی را لحاظ کنید تا از خطر نفوذ هکرها و ویروسی شدن سیستم عامل ، جلوگیری نمایید.

 

1. کیف پول نرم افزاری الکتروم Electrum

کیف پول الکتروم اپن سورس می باشد و در نتیجه نقطه ضعف و شکستی در کار نیست و امنیت بالایی دارد . به دلیل رابط کاربری و جذابیت بصری پایین آن شاید یادگیری آن برای شما زمان بر باشد. از ویژگی خاص این کیف پول ارز دیجیتال مدیریت هزینه ها می باشد که بیشتر کیف پول های ارز دیجیتال بعد از انتقال معامله به شبکه دیگر نمی توان هزینه ها را مدیریت نمود. این کیف گزینه جایگزین ارز بعد از شروع تراکنش را نیز به شما می دهد و همچنین از بیشتر ارزهای دیجیتال پشتیبانی می کند.

 

2. کیف پول نرم افزاری اکسودوس Exodus

این ولت ارزهای دیجیتال در مقایسه با الکتروم دارای رابط کاربری ساده ای است و نحوه استفاده و یادگیری ساده تری نیز دارد. و نکته قابل توجه در مورد این ولت ، برخلاف دیگر کیف پول ها ، نیازی به ثبت نام پیشرفته یا KYC ندارد و اینکه دلیل استفاده کاربران زیادی از اکسودوس ، پشتیبانی آن از ارزهای دیجیتالی زیادی در مقایسه با الکتروم باشد چرا که الکتروم تنها از بیت کوین حمایت میکند ولی اکسودوس از اتریوم ، لایت کوین ، بیت کوین و .. نیز پشتیبانی دارد.

 

3. کیف پول نرم افزاری کوینومی Coinomi

این ولت ارزهای دیجیتالی از صدها ارز دیجیتال حمایت می کند و از بهترین ولت های ارز دیجیتال می باشد . کوینومی طراحی ساده دارد و برای افراد مبتدی بسیار کاربردی است. در این کیف پول از مبادلات درون سیستمی حمایت قوی دارد و همچنین کلید های خصوصی به صورت آفلاین ذخیره میشود.

 

4.کیف پول نرم افزاری اتمیک Atomic

 

برای خواندن ادامه مطلب کلیک کنید

تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در مونوبلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.